Yoga kıyafetleri nasıl korunur

- 2021-06-08-

Yoga egzersizinispeten güçlü esnekliğe sahip bir tür kendini geliştirme egzersizidir, bu nedenle yoga kıyafetlerini gelişigüzel kullanamazsınız. Kötü kumaşlı giysiler seçerseniz, esneme egzersizleri yaparken yırtılabilir, deforme olabilir veya ışıktan kaçabilirsiniz.

Yıkama hakkında:

Yeni alınan yoga kıyafetleri giyilmeden önce su ile nazikçe yıkanmalı ve kurutulmalıdır. Suyu geçtikten sonra ilk defa çamaşır tozu gibi deterjanlar kullanmanıza gerek kalmaz. Yıkanmamış yoga kıyafetlerini doğrudan giymemeye dikkat edin. Yüksek sıcaklıktaki yoga ve çok ter, giysilerdeki fiksatifi bozarak giysilerin solmasına neden olur ve yoga yaparken gözenekler açılırsa, giysilerin renginin cildi istila etmesine neden olabilir. Günlük temizlik için soğuk suda elde yıkamak en iyisidir ve maksimum su sıcaklığı 30 santigrat dereceyi geçmemelidir. Çok terledikten sonra, lütfen mümkün olan en kısa sürede yıkayın ve kurutun veya iyi havalandırın.

Ütü hakkında:
Yoga kıyafetleriÜtüleme için kullanılabilir, sıcaklık iyi kontrol edilmeli ve ütü için ince pamuklu bir bez kullanılmalıdır.
Mevduat hakkında:
Yoga kıyafetleri giymediğinizde, onları bir askıya asmak veya düz bir şekilde yatırmak en iyisidir, ancak ezilmelerini ve buruşmalarını ve görünümlerini etkilememesi için diğer kıyafetlerin üzerine yerleştirilmelidirler.