Organze kumaşın bakım becerileri

- 2021-06-04-

Organze kumaşÇoğunlukla saten veya ipek üzerine kaplanmış, düz dokuma, şeffaf, boyama sonrası parlak renkli, hafif dokulu, gerçek ipek ürünlere benzer, şeffaf veya yarı saydam bir dokuya sahip hafif bir ipliktir.
1. Organze giysileri çok uzun süre soğuk suda bekletmek tavsiye edilmez, genellikle 5 ila 10 dakika daha iyidir. Deterjan için nötr bir deterjan seçmek en iyisidir, makinede yıkanmaz ve elyafın zarar görmesini önlemek için elle yıkarken hafifçe ovalayın.

2. Organze kumaşasit ve alkaliye dayanıklıdır. Rengi parlak tutmak için, yıkarken suya birkaç damla asetik asit ekleyebilir ve ardından kıyafetleri yaklaşık on dakika suda bekletebilir ve ardından rengini korumak için kurumaya bırakabilirsiniz. çamaşırlar.

3. Suyu gölgede kurutmak, buzla temizlemek ve kurutmak ve çamaşırları tersten kurutmak en iyisidir. Elyafın mukavemetinin ve renk haslığının etkilenmemesi için güneşe maruz bırakmayınız.
4. Organze ürünlerde parfüm, koku, koku giderici, deodorant vb. kullanılmamalı ve depolandıktan sonra naftalin topları kullanılmamalıdır, çünkü organze ürünler kokuları emer veya renk bozulmasına neden olur.
5. Dolapta asmak için askı kullanmak en iyisidir. Pas kirliliğini önlemek için askılar metalden yapılmamalıdır. Katlanmaları gerekiyorsa, uzun süreli depolamadan kaynaklanan deformasyon ve kırışıklıkları önlemek için üst katmana da yerleştirilmelidirler.