Kaplamalı kumaşların sınıflandırılması ve prensibi

- 2021-06-05-

Kaplamalı kumaşEn az biri tekstil, diğeri tamamen sürekli polimer kaplama olan iki veya daha fazla malzeme katmanından oluşan bir tekstil türüdür.

Farklı kaplama malzemelerine göre üç tip vardır: PVC kaplama, PU kaplama ve yarı PU kaplama.

Farklı kaplama işlemine göre merserize deri, mat, anti-dermis, kırışık deri vb.

Ayrıca işlevlerine ve özelliklerine göre sınıflandırılır. Örneğin: renkli tutkal, PVC kaplı, gümüş kaplı, perdahlı, alev geciktirici, PA nem geçirgen, PU nem geçirgen ve şeffaf vb. Özel kaplama: kauçuk benzeri kaplama, kağıt benzeri işleme, su geçirmez ve nefes alabilir, sedefli seri, yağ -balmumu benzeri kaplama, PU altın tutkal gümüş tutkal, yüksek su basıncı serisi (1000---10000'e kadar), UV-CUT anti-ultraviyole işleme vb.
Düzenle
Gerekli kaplama partiküllerini (PU tutkalı, A/C tutkalı, PVC, PE tutkalı dahil) tükürükte (kauçuk ve sol bileşimiyle ilgili olarak) çözmek için çözücüler kullanın (kumaş fabrikaları genellikle toluen veya metil etil keton kullanır). (Oran, viskozite, vb.) ve daha sonra bir sıyırıcı ile kumaşa (pamuk, polyester, naylon ve diğer alt tabakalar ile) eşit olarak yayın ve ardından üzerinde tek tip bir kaplama tutkalı tabakası oluşturmak için fırında sıcaklıkta sabitleyin. su geçirmez, rüzgar geçirmez, nefes alabilen ve diğer işlevleri elde etmek için kumaş Malzemenin yüzeyi!