Kaplamalı kumaşların uygulama aralığı

- 2021-06-03-

Kaplamalı kumaşbir tekstil türüdür ve kaplanmış bağlayıcı malzeme, kumaşın bir tarafında veya her iki tarafında yerinde tek bir katman veya birden çok katman oluşturur. En az biri tekstil ve diğeri tamamen sürekli bir polimer kaplama olan iki veya daha fazla malzeme katmanından oluşur.
Spor giyimde, kuş tüyü ceketlerde, yağmur geçirmez parkerlerde, ceketlerde, çadırlarda, ayakkabılarda, perdelerde, çantalarda ve üst düzey su geçirmez ve nem geçirgen kayak gömleklerinde, dağcılık takımlarında, rüzgarlıklarda vb.
Ulusal savunma, denizcilik, balıkçılık, açık deniz petrol kuyuları ve ulaşım gibi alanlarda da kullanılabilir.
Su geçirmez kaplama serisi kumaşlar, rüzgar geçirmez, su geçirmez ve nem geçirgenliği gibi çeşitli işlevlere sahiptir.
Moda pazarının bakış açısından: Gündelik giyimin %50'sikaplamalı kumaşlar. Ana stiller, PU ile kaplanmış yelekler ve ceketlerdir ve doku nispeten hafif ve incedir. Renk, açık mavi, açık gri, açık mor vb. ile açık ve zarif olma eğilimindedir, ilk bakışta bir esinti gibi görünür, taze ve güzel. Kaplamalı giysilerin en büyük avantajı, pürüzsüz, yağmur geçirmez ve temizlenmesi kolay olmasıdır. Piyasaya çıktığından beri gençler tarafından seviliyor ve iyi bir pazara sahip. Kaplamalı giysilerin tüketici grubu esas olarak genç erkek ve kadınlar ile ortaokul öğrencileridir. Bu tür giysiler ucuzdur ve gençlerin tüketim özelliklerine hitap edecek birçok stile sahiptir.