Ne tür iç giyim kumaşları var?

- 2021-05-28-

1: Pamukiç çamaşırı kumaşı

Pamuk, yumuşak ve rahat bir dokuya, benzersiz nefes alabilirliğe ve ter emilimine sahiptir ve iç çamaşırı yapmak için en iyi malzemedir. Aynı zamanda çoğu iç çamaşırının ana malzemesidir. Aynı zamanda, pamuk dokusu ile boyanan renk, diğer kumaşlarla değiştirilmesi zor olan doğal bir tada sahiptir.

2: Gerçek ipekiç çamaşırı kumaşı

Gerçek ipek, güzelliği, hafifliği, yumuşaklığı ve pürüzsüzlüğü ile ünlüdür. Eşsiz çekiciliği nedeniyle insanlar tarafından uzun süre sevilmiştir. Aynı zamanda güçlü bir sağlık fonksiyonuna yani nem geçirgenliğine de sahiptir. Eşsiz nefes alabilirlik ve higroskopikliğe sahiptir ve ayrıca insan vücudunun sıcaklığını ve nemini ayarlayabilir. İnsanlığın "ikinci derisi" olarak bilinen bir kumaşa yakışır.

3: Natural fiber iç çamaşırı kumaşı

Soya fasulyesi lifi, süt lifi, muz lifi, ananas lifi, modal lif vb. gibi ani maddeler kullanılarak modern teknoloji ile rafine edilmiş liflerdir. Aynı zamanda iç kumaş olarak çok iyi nefes alabilirlik ve nemlendirme özelliğine sahiptir. ayrıca iyi bir seçimdir.

4: Kimyasal elyafiç çamaşırı kumaşı

Kimyasal elyaf ürünler her zaman insanlar tarafından sevilmiştir. Ancak kömür, petrol, doğal gaz gibi yüksek moleküllü bileşiklerden veya azot içeren bileşiklerden ekstrakte edildiğinden insan vücudunda belirli bir uyarıcı etkiye sahiptir. Bazı insanların kimyasal liflere alerjisi vardır, bu da dermatite yol açarak kaşıntı, ağrı, kızarıklık ve şişmeye neden olur. Sadece bu değil, nefes alabilirliği ve nem emilimi de çok zayıf.

5: Keten lifiiç çamaşırı kumaşı

Kenevir avangard, kenevir sapından çıkarılan bir tür kenevir lifidir, doku nispeten kalındır ve kırışması kolaydır. Ancak kenevir lifi çok nefes alabilir, çok havalandırılmış ve serindir ve yaz aylarında kenevir lifi iç çamaşırı giymek iyi bir seçimdir. Aynı zamanda, kenevir lifini boyadıktan sonra renk çok parlaktır ve güçlü aşınma direncine ve iyi esnekliğe sahiptir. Tüm doğal lifler arasında en popüler olanı, nefes alabilirliği ve nemlendirici türü nedeniyle "nefes alabilen lif" olarak adlandırılan bambu lifidir.

6:Elastik ağ

streç ağ, kiriş iç çamaşırı için yaygın olarak kullanılan bir malzemedir. Bu malzeme güçlü elastikiyete ve geniş ağ örgüsüne sahiptir ve genellikle ortopediklerin gücünü artırmak için iki veya üç katmanda kullanılır. Korseler ve pantolonlar yaygın olarak kullanılmaktadır.

7:lace

Dantel, genellikle elastik, geniş ve dar olan iç çamaşırların ana dekoratif öğesidir. Geniş dantel, iç çamaşırın çeşitli yerlerinde kesilip süslenebilen yaklaşık 10 cm'dir; dar dantel sadece yaklaşık 1 cm'dir ve genellikle iç çamaşırın iç kenarına dikilir.